Сталий розвиток лісового господарства в Україні
УкрEng

Останні новини

25-26 лютого в м. Львів і м. Івано-Франківськ відбулися два інформаційні семінари «Участь громадськості в лісовій сертифікації». Організаторами виступ...
В рамках публічних консультацій щодо проекту національної оцінки ризику контрольованої деревини для України на базі Волинського та Житомирського облас...
10 березня ц.р. на базі Волинського та 15 березня ц.р. на базі Житомирського обласних управлінь лісового та мисливського господарства відбулися регіон...
Joomla! Україна

Опитування

Де ви дізнались про цей сайт?

Останні публікації

Бондарук Г.В., Кагало О.О., Проценко Л.Д., Артов А.М., Проць Б.Г. Нормативно-правове забезпечення збереження біорізноманіття в лісовому секторі Україн...
Joomla! Україна

Активісти пізнають основи лісової сертифікації

25-26 лютого в м. Львів і м. Івано-Франківськ відбулися два інформаційні семінари «Участь громадськості в лісовій сертифікації». Організаторами виступили: WWF в Україні, Національне представництво FSC в Україні, РМЕО «Екосфера» і ГО «Карпатські стежки».

Протягом семінарів громадські активісти, волонтери WWF, науковці природоохоронної сфери та члени «Лісової варти» могли познайомитися з практичним досвідом участі в лісовій сертифікації та впливу на лісові господарства від «Екосфери» та «Карпатських стежок». Неформальний та інтерактивний стиль доповідачів дозволив сформувати розкуту і відверту атмосферу спілкування, який став до смаку її учасникам. Далі, директор Національного представництва FSC в Україні, Павло Кравець, розповів про формальні процедури участі громадськості в сертифікації, зокрема, висловлення зауважень щодо ведення лісового господарства, залучення до аудиту спостерігачем, оскарження рішень.

Наприкінці учасники мали змогу познайомитися з новими лісовими проектами WWF, як інформування про можливі порушення в лісі завдяки веб-ресурсу ecomap.org, а також залучення громадськості до контролю за незаконними рубками «Лісова Варта».

Завдяки динамічному спілкуванню, відвертому обміну думками, громадські активісти переконалися, що незважаючи на ослаблення державної системи контролю за використанням лісових ресурсів, існують дієві засоби впливу громадськості та поліпшення ведення лісового господарства відповідно до міжнародних вимог.

З матеріалами семінарів можна познайомитися тут.

На Волині та Житомирщині відбулися регіональні семінари з питань національної оцінки ризику контрольованої деревини для України

В рамках публічних консультацій щодо проекту національної оцінки ризику контрольованої деревини для України на базі Волинського та Житомирського обласних управлінь лісового та мисливського господарства відповідно 9-го та 14-го березня 2017 р. відбулись регіональні семінари. Метою таких семінарів було обговорення проекту національної оцінки ризику контрольованої деревини з метою отримання конструктивних зауважень та пропозицій задля його удосконалення з урахуванням особливостей діяльності підприємств лісового господарства в Україні (див. детальну інформацію про публічні консультації щодо проекту НОР за адресою https://goo.gl/fbSna6). Семінари були організовані Національним представництвом FSC в Україні та Дунайсько-Карпатською програмою WWF спільно із Волинським, Рівненським, Житомирським, Вінницьким та Київським обласними та по м. Києву управліннями лісового та мисливського господарства.

Зазначений проект національної оцінки ризику контрольованої деревини для України є складовою реалізації вимог нової версії стандарту FSC-STD-40-005 V3-0 «Вимоги до постачання FSC® контрольованої деревини» (див. документи за адресою https://ic.fsc.org/en). При цьому оцінка ризику означає ідентифікацію тих територій України, які можуть бути джерелом утворення 5-ти неприйнятних категорій деревини (незаконно заготовленої; заготовленої з порушенням традиційних прав і прав людини та ін.). За умови відсутності такої загрози або ж зменшення ризиків утворення неприйнятних категорій на основі застосування визначених у проекті документу контрольних заходів, така деревина набуває статусу контрольованої та може бути реалізована на ринках, у т.ч. для виробництва сертифікованої лісопродукції FSC Mix.

«Ідея проведення публічних консультацій в формі регіональних семінарів себе повністю виправдала. Робота в малих групах, які представляли різні інтереси, дозволила всесторонньо та збалансовано підійти до формулювання зауважень і пропозицій стосовно проекту національної оцінки ризику», наголосив директор Національного представництва FSC в Україні Павло Кравець.

Загалом більше 30 учасників регіональних семінарів, серед яких представники лісогосподарських та лісопереробних підприємств, громадських організацій, наукових та освітніх закладів, взяли участь у професійній дискусії стосовно проекту національної оцінки ризику контрольованої деревини, акцентувавши увагу на результатах оцінки ризику у розрізі індикаторів усіх категорій контрольованої деревини, визначених контрольних заходах для зниження ризику отримання деревини з неприйнятних джерел, а також на відповідних їм верифікаторах. Конструктивний підхід до обговорення проекту документу в рамках малих груп дозволив отримати аргументовані зауваження та пропозиції задля його удосконалення.

Матеріали презентацій доступні за адресою https://goo.gl/q5h8ZE.

За додатковою інформацією звертатись до менеджера зі стандартів Національного представництва FSC в Україні Оксани Павліщук за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Проект FSC національного стандарту системи ведення лісового господарства для України обговорено в рамках регіональних семінарів на Волині та Житомирщині

10 березня ц.р. на базі Волинського та 15 березня ц.р. на базі Житомирського обласних управлінь лісового та мисливського господарства відбулися регіональні семінари, метою яких було обговорення проекту FSC національного стандарту системи ведення лісового господарства для України (версії 3-0)в рамках другого періоду публічних консультацій. Регіональні семінари організовані Національним представництвом FSC в Україні та Дунайсько-Карпатською програмою WWF спільно із Волинським, Рівненським, Житомирським, Вінницьким та Київським обласними та по м. Києву управліннями лісового та мисливського господарства.

Загалом близько 70 учасників регіональних семінарів, серед яких відповідальні за лісову сертифікацію на лісогосподарських підприємствах Волинської, Рівненської, Житомирської, Вінницької та Київської областей, представники громадських організацій, наукових та освітніх закладів, органів сертифікації взяли участь в обговоренні проекту стандарту задля його подальшого удосконалення з урахуванням особливостей ведення лісового господарства України та міжнародних вимог щодо забезпечення відповідального лісоуправління. Проект стандарту сформовано на основі міжнародних стандартів FSC-STD-60-004 V1-0 «Єдині міжнародні індикатори» та FSC-STD-01-001 V5-2 «FSC принципи і критерії лісоуправління», які загалом визначають високий рівень відповідальності лісогосподарських підприємств у контексті забезпечення екологічно збалансованого, економічно ефективного та соціально орієнтованого ведення лісового господарства. Новий FSC національний стандарт системи ведення лісового господарства, стосовно проекту якого відбулись регіональні семінари, має замінити тимчасові стандарти органів сертифікації, які діють на тепер в Україні. 

«Цінність регіональних семінарів полягає у тому, що відповідальні працівники лісогосподарських підприємств вже зараз мають змогу знайомитися та призвичаюватися до нових вимог стандарту ведення лісового господарства», ˗ прокоментував події директор Національного представництва FSC в Україні Павло Кравець.

Учасники семінару в рамках малих груп обговорили можливості практичної реалізації вимог проекту FSC національного стандарту системи ведення лісового господарства для України, оцінили індикатори з точки зору однозначності їх тлумачення, простоти та чіткості формулювання, а також проаналізували верифікатори з точки зору їх використання у якості джерел інформації для перевірки вимог індикаторів. Також акцентували увагу на реалізації концепції «Масштаб, інтенсивність і ризик» у проекті стандарту. Організована таким чином робота під час регіональних семінарів дозволила отримати конструктивні та аргументовані зауваження стосовно проекту стандарту, які дозволять його удосконалити та підготувати в подальшому фінальну версію проекту стандарту.

Матеріали презентацій, представлені під час регіональних семінарів, доступні за адресою https://goo.gl/hJlatk 

Третя версія проекту FSC національного стандарту системи ведення лісового господарства для України буде доступна для надання коментарів, зауважень та пропозицій в рамках другого періоду публічних консультацій до 05 травня 2017 р. (див. пояснювальну записку, текст проекту стандарту, а також форму для коментування за адресою https://goo.gl/2zxrKt).

За додатковою інформацією звертатись до менеджера зі стандартів Національного представництва FSC в Україні Оксани Павліщук за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ASI проведе перевірку компанії «Лісова сертифікація»!

ASI (Accreditation Service Internationl) проведе оцінку якості FM/COC аудиту органу сертифікації ТОВ «Лісова сертифікація» (підрядник – ТОВ «Легалліс») в період з 03.04.2017 р. по 05.04.2017 р.

Місце проведення оцінки: державне підприємство «Попільнянське лісове господарство».

ASI запрошує партнерів мережі, органи сертифікації, членів FSC та інших зацікавлених сторін надавати свої коментарі стосовно діяльності акредитованого органу сертифікації ТОВ «Лісова сертифікація» та сертифікованого ним підприємства ДП «Попільнянське лісове господарство».

Надіслати свої коментарі або звернутись за додатковою інформацією можна до Tomas Malasauskas за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Аудити FSC (травень 2017) ДП «Сторожинецького ЛГ» та «Берегометського ЛМГ»

Компанією СЖС Україна планується проведення у травні 2017 чергових наглядових аудитів в ДП «Сторожинецького ЛГ» та «Берегометського ЛМГ» Чернівецького ОУЛМГ на відповідність Принципам та Критеріям FSC. Будь-ласка, якщо у вас є коментарі чи зауваження з приводу діяльності підприємств, що проходять процес сертифікації,  надсилайте їх, разом з об'єктивними доказами, електронною поштою за поданими нижче адресами. Також, якщо вам відомі інші зацікавлені сторони, які можуть мати відношення до діяльності вищезазначених підприємств, будемо вдячні за надані вами їх координати.

Електронні адреси для надсилання інформації:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.