Сталий розвиток лісового господарства в Україні
УкрEng

Останні новини

Дунайсько-Карпатська Програма WWF та Національне представництво FSC в Україні 15 червня в м. Ужгород та 16 червня в м. Львів провели навчальні семінар...
Питання підтримки особливо цінних для збереження лісів та мінімізації впливу на них господарської діяльності відповідно до вимог FSC були предметом об...
03 червня 2016 р. на базі Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбувся семінар, на якому обговорено першу редакцію...
Joomla! Україна

Опитування

Де ви дізнались про цей сайт?

Останні публікації

Бондарук Г.В., Кагало О.О., Проценко Л.Д., Артов А.М., Проць Б.Г. Нормативно-правове забезпечення збереження біорізноманіття в лісовому секторі Україн...
Joomla! Україна

Навчання громадських активістів процедурам участі в лісовій сертифікації

Дунайсько-Карпатська Програма WWF та Національне представництво FSC в Україні 15 червня в м. Ужгород та 16 червня в м. Львів провели навчальні семінари для громадських активістів з питань участі в лісовій сертифікації.

Учасники семінару, представники НГО та навчальних закладів, мали змогу детально ознайомитися з процедурами консультування з громадськістю під час проведення основного і наглядових аудитів FSC, участі в аудиті як зацікавленої сторони чи спостерігача, а також вирішення спорів. Відбулося продуктивне обговорення презентацій та обмін досвідом щодо залучення громадськості до процедур лісової сертифікації.

Спеціаліст із лісових питань Дунайсько-Карпатської Програми WWF Роман Волосянчук наголосив: «Проведення таких семінарів є першою спробою навчання тих неурядових організацій, діяльність яких зазнає безпосереднього впливу лісових господарств. Ми спостерігаємо прокидання справжньої та неформальної зацікавленості сертифікацією як інструментом захисту свої прав і відстоювання інтересів».

«Лісова сертифікація надає значні можливості місцевому населенню, громадським організаціям та іншим зацікавленим сторонам впливати на прийняття рішень у лісовому господарстві», додає Павло Кравець, директор Національного представництва FSC в Україні.

З програмою та презентаціями можна ознайомитися тут.

За додатковою інформацією можна звертатися до менеджера зі стандартів Національного представництва FSC в Україні за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Підходи до господарської діяльності на території особливо цінних для збереження лісів відповідно до вимог FSC

Питання підтримки особливо цінних для збереження лісів та мінімізації впливу на них господарської діяльності відповідно до вимог FSC були предметом обговорення під час розширеного засідання робочої групи з розробки національних стандартів для України, що відбулося 06 квітня 2016 р. на базі відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Боярськалісова дослідна станція» (див. відеоматеріали засідання за адресою https://youtu.be/VwxsPkDpwQM?t).

ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» є постійним лісокористувачем, який здійснює ведення лісового господарства відповідно до вимог стандарту міжнародної схеми лісової сертифікації FSC, що засвідчено відповідним сертифікатом. 

Робочою групою, діяльність якої детально окресленау публікації, розміщеній на веб-сайті «Сталий розвиток лісового господарства в Україні» (див. за адресою http://goo.gl/ghX4pt), схвалено відповідне роз’яснення щодо зазначених питань (див. https://goo.gl/mQhTSQ). 

Загалом обговорення питань щодо підтримки особливо цінних для збереження лісів та мінімізації впливу на них господарської діяльності зумовлено важливістю конструктивної співпраці лісогосподарських підприємств із зацікавленими сторонами, необхідністю уникнення конфліктності інтересів між ними у процесі практичної реалізації вимог стандарту сертифікації системи ведення лісового господарства відповідно до вимог FSC. Невід’ємною складовою вимог такого стандарту є визначення, виділення та охорона особливо цінних для збереження лісів. При цьому принципи та критерії FSC не забороняють проведення дозволених національним законодавством господарських заходів у особливо цінних для збереження лісах, але вимагають здійснювати їх таким чином, щоб забезпечити збереження або підтримання цінностей, заради яких були виділені такі ліси. Сприятимуть досягненню зазначеної мети численні методичні рекомендації та накопичений практичний досвід щодо пом'якшення господарського впливу та підтримання й відновлення особливих для збереження цінностей.

Консультації із зацікавленими сторонами щодо виділення особливих для збереження цінностей, формування пропозицій стосовно заходів з охорони, підтримання та відновлення таких цінностей є запорукою прийняття збалансованих та ефективних рішень з урахуванням інтересів різних груп населення.

Обговорення проекту національного стандарту лісоуправління для України відбулось у Львові

03 червня 2016 р. на базі Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбувся семінар, на якому обговорено першу редакцію проекту національного стандарту лісоуправління для України. Організаторами семінару були Національне представництво FSC в Україні, Дунайсько-Карпатська програма WWF та Львівське ОУЛМГ. Такий захід проводиться в рамках першого періоду громадських консультацій щодо проекту національного стандарту лісоуправління для України.

Більше 30 учасників семінару, серед яких головні лісничі та відповідальні за лісову сертифікацію на державних лісогосподарських підприємствах Львівщини, представники Львівської державної лісовпорядної експедиції ВО «Укрдержліспроект», Львівської обласної організації профспілки працівників лісового господарства, неурядових громадських організацій, а також аудиторських компаній, які здійснюють оцінювання відповідності ведення лісового господарства вимогам стандарту FSC.

Матеріали презентацій доступні за адресою https://goo.gl/MzmQdU

 

Учасники семінару обговорили можливості практичної реалізації вимог проекту національного стандарту лісоуправління для України, узгодженість цих вимог із національним законодавством. Висловлені зауваження та пропозиції є важливими для подальшого удосконалення проекту національного стандарту лісоуправління з урахуванням екологічних, економічних та соціальних інтересів щодо забезпечення управління лісовим господарством на засадах сталого розвитку.

Перша редакція проекту національного стандарту лісоуправління для України буде доступна для надання коментарів, зауважень та пропозицій в рамках першого етапу консультацій із громадськістю до 18 червня ц.р. (див. пояснювальну записку, текст проекту національного стандарту лісоуправління для України, а також форму для коментування за адресою http://goo.gl/NfchGV).

За результатами консультацій із громадськістю буде сформовано звіт, доступний для громадськості, у якому будуть представлені отримані коментарі та результати їх розгляду експертами та членами робочої з розробки національних стандартів для України.

Подальшим етапом формування проекту національного стандарту лісоуправління буде його польове тестування на базі лісогосподарських підприємств.

За додатковою інформацією звертатись до менеджера зі стандартів Національного представництва FSC в Україні Оксани Павліщук за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Оголошується конкурс на надання консультаційних послуг щодо економічної оцінки екосистемних послуг/ послуг біорізноманіття в лісових екосистемах

 

Тема: Створення засад економічного впливу на збереження біорізноманіття в лісах: Дослідження щодо економічної оцінки екосистемних послуг/ послуг біорізноманіття в лісових екосистемах

Програма «ENPI East FLEG II» в Україні запрошує спеціаліста в лісовій та природоохоронній галузі для надання консультаційних послуг в межах реалізації програми «Правозастосування й управління в лісовому секторі країн східного регіону дії європейського інструменту сусідства та партнерства – FLEG ІІ».

Робота консультанта передбачає з’ясування існуючого стану справ стосовно оцінки лісових екосистемних послуг на міжнародному та вітчизняному рівні, розробку пропозицій щодо того, як послуги, що надаються українськими лісами можуть бути оцінені та враховані на законодовчому рівні.

Обов’язки:
Проаналізувати міжнародний досвід щодо концепції ідентифікації і плати за екосистемні послуги в лісовому секторі і, залежно від здійсненого аналізу, обрати кілька прикладів де відповідні системи добре розвинені та запропонувати їх використання в якості орієнтира для України.
Здійснити оцінку типів екосистемних послуг, що надаються лісами України та їх можливі відповідні вартості.
Опрацювати принципи механізмів оплати за екосистемні послуги, що надаються лісовим сектором України та сприяти його законодавчому врегулюванню (розробити відповідні рекомендації), пропагувати серед зацікавлених сторін.
Зазначена інформація повинна бути представлена у формі двох почергових звітів (проміжного і заключного):
у першому звіті Консультант повинен представити аналіз існуючого міжнародного досвіду та методик/правил щодо концепції про плату за екосистемні послуги (PES) в лісовому секторі - не пізніше кінця серпня 2016 року;
у другому – представити результати оцінки екосистемних послуг, що надаються лісами України та пропозиції щодо принципів та механізмів оплати за екосистемні послуги, в тому числі рекомендації щодо їх законодавчого врегулювання (розробити відповідні проекти нормативно правових актів) - не пізніше листопада 2016 року.

Очікуваний термін зайнятості – 50 робочих днів.

Для отримання детальніших відомостей, будь ласка, ознайомтеся з оригінальною англомовною версією цього оголошення (REI) та відповідним технічним завданням (TOR), які додаються.

Критерії відбору:
• Не менше 5 років досвіду роботи в галузі лісового господарства;
• Вища освіта в галузі лісового господарства або охорони природи, вчений ступінь або міжнародна освіта чи досвід є перевагою;
• Дуже добрі знання щодо існуючої природоохоронної системи України та лісогосподарської галузі, їх законодавства;
• Досвід роботи щодо оцінки екосистемних послуг, розробки законодавчих документів чи управління по відношенню до збереження біорізноманіття/у сфері лісового господарства;
• Наявність опублікованих аналітичних досліджень з оцінки екосистемних послуг;
• Відмінні комунікативні та комп’ютерні навички;
• Добре знання української та англійської мов, знання інших мов країн ЄС є перевагою;

Програма «ENPI East FLEG II» в Україні запрошує потенційних кандидатів («Консультантів») надіслати свої резюме (CV) англійською з метою представлення наявності необхідної кваліфікації і відповідного досвіду для виконання описаних послуг.
Останній термін подачі документів на конкурс – 14 червня 2016 року.

Консультант буде відібраний відповідно до методики відбору індивідуальних консультантів, викладеної у Посібнику про консультантів вказаної програми. При необхідності визначення найбільш кваліфікованих і досвідчених кандидатів, їх може бути запрошено на інтерв’ю.

Обраному консультанту буде запропоновано укласти контракт на виконання консультаційних послуг і представити план виконання завдання.

Надіслати свої резюме необхідно за вказаною нижче адресою (особисто, поштою, або електронною поштою):
Дунайсько-Карпатська програма WWF в Україні
Дмитро Карабчук, експерт з питань лісового господарства, координатор заходів проекту від WWF в Україні,
вул. Мушака 42, м. Львів 79011, Україна
E-пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Обговорення проекту національного стандарту лісоуправління для України відбулося на Закарпатті

17 травня ц.р. на базі Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства відбувся семінар, на якому була обговорена перша редакція проекту національного стандарту лісоуправління для України. Організаторами семінару виступили Національне представництво FSC в Україні, Дунайсько-Карпатська програма WWF, Закарпатське ОУЛМГ та компанія «ЕНО-Меблі».

Відеоматеріали семінару доступні за адресою https://youtu.be/8SDjR_dT5pQ матеріали презентацій  https://goo.gl/vE5Ua0

Учасниками семінару були головні лісничі та відповідальні за лісову сертифікацію на державних лісогосподарських підприємствах Закарпаття, представники неурядових громадських організацій та компанії «ЕНО-Меблі».

Представлена перша редакція проекту національного стандарту лісоуправління для України була розглянута учасниками передусім з погляду можливості його практичного застосування, узгодження вимог стандарту лісоуправління із національним законодавством,а також наявності неоднозначних тлумачень у рамках вимог індикаторів. Висловлені учасниками обговорення коментарі, зауваження та пропозиції сприятимуть подальшому удосконаленню проектунаціонального стандарту лісоуправління з урахуванням екологічних, економічних та соціальних інтересів щодо забезпечення управління лісовим господарством на засадах сталого розвитку.

Перша редакція проекту національного стандарту лісоуправління для України буде доступна для надання коментарів, зауважень та пропозицій в рамках першого етапу консультацій із громадськістю до 18 червня ц.р. (див. пояснювальну записку, текст проекту національного стандарту лісоуправління для України, а також форму для коментування за адресою http://goo.gl/NfchGV).Подальші етапи формування проекту національного стандарту лісоуправління передбачатимуть з-поміж іншого його польове тестування на базі лісогосподарських підприємств.