Сталий розвиток лісового господарства в Україні
УкрEng

Останні новини

Державне агентство лісових ресурсів України розпочинає формування Громадської ради   Формування Громадської ради здійснюється відповідно до вимог по...
Національним представництвом FSC в Україні підготовлено переклад на українську мову стандарту FSC-STD-40-005 V3-0 «Вимоги до постачання FSC® контрольо...
У період  25 липня-4 серпня 2016 року AccreditationServiceInternational (ASI) проведе оцінку спостереження акредитованого органу з сертифікації компан...
Joomla! Україна

Опитування

Де ви дізнались про цей сайт?

Останні публікації

Бондарук Г.В., Кагало О.О., Проценко Л.Д., Артов А.М., Проць Б.Г. Нормативно-правове забезпечення збереження біорізноманіття в лісовому секторі Україн...
Joomla! Україна

До уваги інститутів громадянського суспільства

Державне агентство лісових ресурсів України розпочинає формування Громадської ради

 

Формування Громадської ради здійснюється відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».

До складу Громадської ради обираються представники інститутів громадянського суспільства, які провадять свою діяльність у сфері пов’язаній зі сферою діяльності Держлісагентства та у статуті (положенні) яких визначені відповідні цілі та завдання діяльності.

Для участі в установчих зборах з формування Громадської ради при Держлісагентстві до ініціативної групи з підготовки установчих зборів подається заява у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства.

До заяви додаються:
- рішення, прийняте у порядку, встановленому установчими документами інституту громадянського суспільства, про делегування для участі в установчих зборах представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу громадської ради;
- біографічна довідка делегованого представника інституту громадянського суспільства із зазначенням його прізвища, імені, по батькові, посади, місця роботи, посади в інституті громадянського суспільства, контактної інформації;
- копія виписки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій та витяг із статуту (положення) інституту громадянського суспільства щодо цілей і завдань його діяльності, засвідчені в установленому порядку;
- інформація про отримання інститутом громадянського суспільства, як власником бази персональних даних його членів згоди делегованого ним представника на обробку його персональних даних;
- інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства (відомості про проведені заходи, реалізовані проекти, виконані програми, друковані видання, подання інститутом громадянського суспільства Держлісагентству письмових обґрунтованих пропозицій і зауважень з питань формування та реалізації державної політики у сфері лісового господарства та інформування про них громадськості тощо) протягом року до дня подання заяви (у разі, коли інститут громадянського суспільства працює менше року, - за період діяльності);
- відомості про місцезнаходження та адресу електронної пошти інституту громадянського суспільства, номер контактного телефону.

Заява та додатки до неї надсилаються в друкованому вигляді на адресу:
01601, м. Київ, вул. Шота Руставелі, 9-А,
Держлісагентство, Відділ науки та зв’язків з громадськістю

Останній день подачі (реєстрація в Держлісагентстві) заявок 19 серпня 2016 р. включно.

Документи, надані представниками інститутів громадянського суспільства для участі в установчих зборах, поверненню не підлягають.

Орієнтовна дата проведення установчих зборів – третя декада вересня 2016 р. Уточнену інформацію про дату проведення установчих зборів буде оприлюднено додатково.

Тел. для довідок: (044) 235-67-48

 

Джерело: http://dklg.kmu.gov.ua

Підготовлено переклад на українську мову нової версії стандарту FSC 40-005 «Вимоги до постачання FSC® контрольованої деревини»

Національним представництвом FSC в Україні підготовлено переклад на українську мову стандарту FSC-STD-40-005 V3-0 «Вимоги до постачання FSC® контрольованої деревини» (документ можна завантажити за адресою https://goo.gl/fX5uQy ).
Нова версія стандарту, яка набула чинності 01 липня 2016 р., визначає вимоги до системи належної перевірки задля оцінювання та зниження ризику, пов'язаного з матеріалами, що постачаються без заяви FSC. Нова версія стандарту включає такі ключові зміни:
використання процедур системи належної перевірки з метою мінімізації ризику отримання матеріалу з неприйнятних джерел;
більш чіткі вимоги до інформації про походження деревини;
нові вимоги до оцінки ризиків, а також до їх зниження;
посилення вимог до прозорості шляхом формування та оприлюднення публічних звітів;
детальніші вимоги для роботи із запитами та скаргами зацікавлених сторін.
FSC міжнародним центром проведено низку вебінарів (анг. мовою), які роз’яснюють вимоги нової версії стандарту у розрізі його ключових змін (див. за адресою https://goo.gl/mALVpQ  ). 
Загальна характеристика нової версії стандарту була представлена під час семінару «Досвід та перспективи розвитку FSC сертифікації ланцюга постачання лісопродукції» (м. Львів, 2 червня 2016 р.) та є доступною за адресою http://www.slideshare.net/fsc_ukraine/fsc-62928852 .
Перехідний період до нового стандарту, впродовж якого компаніям необхідно впровадити його вимоги, триватиме 1 рік та завершиться 30 червня 2017 року.

ASI проведе перевірку аудиторської компанії SGS

У період  25 липня-4 серпня 2016 року AccreditationServiceInternational (ASI) проведе оцінку спостереження акредитованого органу з сертифікації компанії SGS SouthAfrica (Pty) Ltd..

Перевірка відбудеться на базі Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

ASI запрошує мережу Лісової опікунської ради, органи сертифікації, членів FSC та інші зацікавлені сторони надати коментарі щодо діяльності компанії "SGS", як акредитованого органу з сертифікації FSC.

Ваші коментарі та запити про додаткову інформацію Ви можете направляти Томасу Маласаускасу (TomasMalasauskas) електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

FSC сертифікацію компанії «HOLZINDUSTRIE SCHWEIGHOFER» призупинено після скарг громадськості

Сертифікат FSC (Forest Stewardship Council - Рада Розпорядників Лісів) австрійської компанії «Holzindustrie Schweighofer» було призупинено Радою Розпорядників Лісів та відповідальним органом сертифікації «QualityAustria». Це трапилося після протестів неурядових організацій, у тому числі й WWF. Перед цим екологи подали скаргу, у якій йдеться про порушення принципів і критеріїв сертифікації FSC компаніями «Schweighofer» та «QualityAustria».

«Раніше компанії «Schweighofer» вдавалося неодноразово ховатися за явно незаконно виданим сертифікатом», - каже Йоганнес Занен, експерт WWF з політики у сфері лісового господарства.

WWF вважає скасування сертифікату важливим кроком у вирішенні справи з «Holzindustrie Schweighofer» та у просуванні відповідального лісового менеджменту у Дунайсько-Карпатському регіоні. Існує багато свідчень того, що протягом років компанія систематично закупляла деревину із сумнівних джерел, включаючи буферну зону Національного парку Ретезат у Румунії.

Скасування сертифікації відбувається перед оголошенням висновків повномасштабного розслідування Радою Розпорядників Лісів. На даний момент сертифікаційному органу «Quality Austria» заборонено видавати сертифікати FSC через це розслідування.

«Очевидно, що FSC не хоче більше терпіти сумнівні угоди «Schweighofer», - сказав Занен. «Компанії до вподоби представляти себе відповідальною, проте ознаки надмірної експлуатації лісів Румунії у доповіді, представленій минулого року  Агенством довкільних розслідувань (Environmental Investigation Agency, EIA) та WWF, незліченні», сказав Занен.

Скасування сертифікату компанії«Schweighofer» є успіхом у збереженні лісів Румунії. Його ввели для мережі постачальників і на виробничих територіях у Румунії та інших країнах, де «Schweighofer» закуповує більшість сировини.

 

Джерело: http://wwf.panda.org

Аудити FSC (серпень 2016)

Аудиторська компанія ТОВ «Легалліс», що працює в асоціації з міжнародним акредитованим органом з сертифікації за системою FSC Forest Certification LLC, планує проведення першого контрольного аудиту сертифікації системи лісоуправління і ланцюжка постачання за схемою FSC Державного підприємства «Болехівське лісове господарство» (Івано-Франківська обл.). Контрольний аудит планується з 29 по 31 серпня 2016 р.

Якщо у вас є коментарі чи зауваження з приводу діяльності цього підприємства, надсилайте їх будь-ласка, разом з об'єктивними доказами, електронною поштою за поданими нижче адресами. Також, будемо вдячні за повідомлення цієї інформації іншим зацікавленим сторонам, які можуть мати відношення до діяльності ДП «Болехівське лісове господарство» та за надання координат зацікавлених сторін аудиторській компанії ТОВ «Легалліс» для подальшої співпраці з ними.
Електронні адреси: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Свої коментарі також можна також залишити під оголошенням на сторінці ТОВ "Легалліс" у Facebook (https://www.facebook.com/lis.expert/)