Лісовпорядкування

Ведення лісового господарства – складний процес, що потребує ретельного планування. В Україні планування лісового господарства має назву «лісовпорядкування». Саме за результатами лісовпорядкування проводиться робота лісокористувача (лісгоспа, нацпарку тощо) протягом майбутніх десяти, а то і більше років. І саме лісовпорядкування є чудовою можливістю врахування позицій громадськості щодо необхідності охорони тих чи інших цінних лісів.

Хто може користуватися: природоохоронні організації, активісти, науковці, органи влади, місцеві громади

 

Що таке лісовпорядкування?

Лісове господарство не ведеться хаотично. Натомість, існує «Проект організації та розвитку лісового господарства» - великий за обсягом документ, що визначає роботу лісокористувача на найближчі десять років (ревізійний період). Разом із іншими документами, "Проект організації та розвитку…" називають «Матеріалами лісовпорядкування».

Матеріали лісовпорядкування ґрунтовно характеризують стан лісового фонду, результати ведення лісового господарства у минулому ревізійному періоді, перспективи на майбутнє. Ці документи також передбачають, де і як саме будуть проводитися більшість рубок, які ділянки потребують охорони та як саме така охорона має відбуватися тощо.

Лісовпорядкування буває двох типів: базове та безперервне.