ОБГОВОРЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ ПРО ОВД

Тип: 
обговорення НПА
Регіон: 
Вся Україна

На опрацюванні у комітеті з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України знаходиться законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» стосовно удосконалення процедури  оцінки впливу на довкілля».

Окремими завданнями, що вирішуються проектом закону, є:

закріплення на законодавчому рівні підстав для надання висновку з оцінки впливу на довкілля, у якому визначено недопустимість провадження планованої діяльності, та підстав для відмови у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля;

перехід на електронний формат документообігу у процесі здійснення дозвільної процедури;

впровадження попереднього аналізу звіту з оцінки впливу на довкілля уповноваженим органом та надання суб’єкту господарювання права подавати додаткову інформацію до звіту з оцінки впливу на довкілля, якщо  необхідність у такій інформації визначено уповноваженим органом.

Запропоновані зміни допоможуть забезпечити якість та ефективність процедури оцінки впливу на довкілля, а також зменшити для суб’єктів господарювання ризики і невизначеності, пов’язані з дозвільною процедурою.

Опублікована сторінка включає проєкт Закону, пояснювальну записку та порівняльну таблицю до нього із пропонованими змінами. Всі представники громадськості можуть надати свої зауваження та пропозиції до зазначеного проєкту  на e-mail секретаріату комітету borisyuk@rada.gov.ua або volovenko_o@rada.gov.ua.