ОВД СУЦІЛЬНИХ РУБОК У БЕРЕЗНІВСЬКОМУ ЛІСГОПІ (2-Й ЕТАП)

Тип: 
ОВД
Регіон: 
Північ

ДП «Березнівське лісове господарство» (Рівненська область) опублікувало в Єдиному реєстрі з ОВД звіт з оцінки впливу на довкілля суцільних рубок головного користування та суцільних санітарних рубок. Підприємство планує протягом 10 років щорічно заготовляти 42,71 тис. м3 деревини на площі 244,6 га шляхом проведення РГК в експлуатаційних, захисних та рекреаційно-оздоровчих лісах, а також 4,8 тис. м3 на площі 49 га – під час ССР у вищезгаданих категоріях лісів. В якості альтернатив планованої діяльності розглядається лише трелювання заготовленої деревини із використанням колісних тракторів та коней, або гусеничних тракторів, з вибором першого варіанту в якості основного. Частка ПЗФ від площі Березнівського лісгоспу складає лише 4%.

Відповідно до положень Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», громадськість має право подавати будь-які зауваження та пропозиції щодо планованої діяльності та Звіту з ОВД шляхом їх надсилання у письмовому вигляді до уповноваженого органу протягом громадського обговорення, що триває від 25 до 35 днів.

Ви можете надіслати власні зауваження та пропозиції щодо планованих суцільних рубок та Звіту з ОВД Березнівського лісгоспу (зокрема, пропозиції екологічних умов проведення рубок до висновку з ОВД) на електронну пошту Департаменту екологічної оцінки та контролю Міндовкілля (OVD@mepr.gov.ua) включно до 23 березня.

ОВД – це реальна можливість для громадськості дізнатись про точне місцерозташування запланованих на наступні 10 років суцільних та поступових рубок головного користування, разом із суцільними санітарними рубками на найближчі роки, а також вплинути на збереження від цих рубок найбільш цінних для місцевих жителів (рекреаційні, грибні місця, ягідники тощо) та збереження біорізноманіття ділянок лісу.

Дізнатися більше про особливості процедури ОВД та участі в ній громадськості  можна на відповідній сторінці нашого сайту.