ОВД СУЦІЛЬНИХ РУБОК У ГОЛОВАНІВСЬКОМУ ЛІСГОСПІ (2-Й ЕТАП)

Тип: 
ОВД
Регіон: 
Центр

ДП «Голованівське лісове господарство» (Кіровоградська область) опублікувало в Єдиному реєстрі з ОВД звіт з оцінки впливу на довкілля суцільних рубок головного користування та суцільних санітарних рубок. Підприємство планує протягом 10 років щорічно заготовляти 4,89 тис. м3 деревини на площі 23,5 га шляхом проведення суцільних РГК у захисних лісах, а також 1,83 тис. м3 на площі 13,3 га – протягом 5 років у ході ССР у захисних та рекреаційно-оздоровчих лісах.   В якості альтернатив планованої діяльності розглядається лише трелювання заготовленої деревини із використанням колісних або гусеничних тракторів, з вибором першого варіанту в якості основного.

Відповідно до положень Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», громадськість має право подавати будь-які зауваження та пропозиції щодо планованої діяльності та Звіту з ОВД шляхом їх надсилання у письмовому вигляді до уповноваженого органу протягом громадського обговорення, що триває від 25 до 35 днів.

Ви можете надіслати власні зауваження та пропозиції щодо планованих суцільних рубок та Звіту з ОВД Голованівського лісгоспу (зокрема, пропозиції екологічних умов проведення рубок до висновку з ОВД) на електронну пошту Департаменту екологічної оцінки та контролю Міндовкілля (OVD@mepr.gov.ua) включно до 14 травня.

ОВД – це реальна можливість для громадськості дізнатись про точне місцерозташування запланованих на наступні 10 років суцільних та поступових рубок головного користування, разом із суцільними санітарними рубками на найближчі роки, а також вплинути на збереження від цих рубок найбільш цінних для місцевих жителів (рекреаційні, грибні місця, ягідники тощо) та збереження біорізноманіття ділянок лісу.

Дізнатися більше про особливості процедури ОВД та участі в ній громадськості  можна на відповідній сторінці нашого сайту.