ОВД СУЦІЛЬНИХ РУБОК У КОСТОПІЛЬСЬКОМУ ЛІСГОСПІ

Тип: 
ОВД
Регіон: 
Північ

ДП «Костопільське лісове господарство» (Рівненська область) опублікувало в Єдиному реєстрі з ОВД звіт з оцінки впливу на довкілля проведення рубок головного користування та рубок формування та оздоровлення лісу. Рубки головного користування заплановані: у рекреаційно-оздоровчих лісах на площі 39,6 га з запасом ліквідної деревини 9,83 тис.м3; у захисних лісах на площі 8,2 га з запасом ліквідної деревини 2,08 тис.м3; у експлуатаційних лісах на площі 279,2 га з запасом ліквідної деревини 73,29 тис.м3. Очищення місць рубок проводиться одночасно з лісосічними роботами, але не пізніше ніж через 30 днів після звалювання дерев. Спосіб утилізації порубкових решток залежить від призначення лісосіки.

Відповідно до положень Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», громадськість має право подавати будь-які зауваження та пропозиції щодо Звіту з ОВД шляхом їх надсилання у письмовому вигляді до уповноваженого органу протягом громадського обговорення, що триває від 25 до 35 робочих днів.

Ви можете надіслати власні зауваження та пропозиції щодо планованих суцільних рубок та Звіту з ОВД ДП «Костопільське лісове господарство» (зокрема, пропозиції екологічних умов проведення рубок до висновку з ОВД) на електронну пошту Департаменту екологічної оцінки та контролю Міндовкілля (OVD@mepr.gov.uaвключно до 25 серпня 2021 року..

ОВД – це реальна можливість для громадськості дізнатись про точне місцерозташування запланованих на наступні 10 років суцільних та поступових рубок головного користування, разом із суцільними санітарними рубками на найближчі роки, а також вплинути на збереження від цих рубок найбільш цінних для місцевих жителів (рекреаційні, грибні місця, ягідники тощо) та збереження біорізноманіття ділянок лісу.

Дізнатися більше про особливості процедури ОВД та участі в ній громадськості  можна на відповідній сторінці нашого сайту.