ОВД СУЦІЛЬНИХ РУБОК У САРНЕНСЬКОМУ ТА СОСНІВСЬКОМУ ЛІСГОПАХ (2-Й ЕТАП)

Тип: 
ОВД
Регіон: 
Північ

ДП «Сарненське лісове господарство» і ДП «Соснівське лісове господарство» (Рівненська область) опублікували в Єдиному реєстрі з ОВД звіти з оцінки впливу на довкілля суцільних рубок головного користування на 10 років та суцільних санітарних рубок на 1 рік.

  1. Сарненський лісгосп планує щорічно заготовляти 90,54 тис. м3 ліквідної деревини на площі 343 га, шляхом проведення суцільних РГК в експлуатаційних, захисних та рекреаційно-оздоровчих лісах. А також провести в експлуатаційних та захисних лісах суцільні санрубки на площі 20,6 га, із запасом деревини 2,83 тис. м3.
  2. Соснівський лісгосп планує щорічно проводити суцільні РГК в експлуатаційних, захисних та рекреаційно-оздоровчих лісах на площі 253,6 га із заготівлею 59,43 тис. м3 ліквідної деревини,. А також провести суцільні санрубки на площі 68,6 га, із запасом деревини 6,98 тис. м3, в експлуатаційних і захисних лісах, а також лісах природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення.

В якості альтернатив планованої діяльності лісгоспами розглядаються лише способи трелювання заготовленої деревини: із використанням колісних тракторів (і коней у Сарненському ЛГ) або гусеничних тракторів, з вибором першого варіанту в якості основного.

Відповідно до положень Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», громадськість має право подавати будь-які зауваження та пропозиції щодо планованої діяльності та Звіту з ОВД шляхом їх надсилання у письмовому вигляді до уповноваженого органу протягом громадського обговорення, що триває від 25 до 35 днів.     

В цьому випадку, Ви можете надіслати власні зауваження та пропозиції щодо запланованих суцільних рубок та звіту з ОВД Сарненського і Соснівського лісгоспів (зокрема, пропозиції екологічних умов проведення рубок до висновку з ОВД) на електронну пошту Департаменту екологічної оцінки та контролю Міндовкілля (OVD@mepr.gov.ua) включно до 9 березня.

Дізнатися більше про особливості процедури ОВД та участі в ній громадськості  можна на відповідній сторінці нашого сайту.