ОВД СУЦІЛЬНИХ РУБОК У ВИСОЦЬКОМУ ТА ДУБРОВИЦЬКОМУ ЛІСГОПАХ (2-Й ЕТАП)

Тип: 
ОВД
Регіон: 
Північ

ДП «Висоцьке лісове господарство» і ДП «Дубровицьке лісове господарство» (Рівненська область) опублікували в Єдиному реєстрі з ОВД звіти з оцінки впливу на довкілля суцільних рубок головного користування та суцільних санітарних рубок.

  1. Висоцький лісгосп планує протягом 10 років щорічно заготовляти 31,91 тис. м3 деревини на площі 157 га шляхом проведення РГК в експлуатаційних та захисних лісах. А також провести протягом 1-го року ССР на площі 108,4 га, із запасом ліквідної деревини 7,53 тис. м3, у вищезгаданих категоріях лісів.
  2. Дубровицький лісгосп запланував протягом 10 років щорічно здійснювати заготівлю 45,26 тис. м3 деревини на площі 180,6 га шляхом проведення РГК в експлуатаційних, захисних та рекреаційно-оздоровчих лісах, і протягом 2-х років проводити ССР на щорічній площі 86,1 га, із запасом деревини 9,37 тис. м3.

В якості альтернатив планованої діяльності лісгоспами обома розглядаються лише способи трелювання заготовленої деревини (сортиментів): із використанням колісних тракторів або гусеничних тракторів, з вибором першого варіанту в якості основного.

Відповідно до положень Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», громадськість має право подавати будь-які зауваження та пропозиції щодо планованої діяльності та Звіту з ОВД шляхом їх надсилання у письмовому вигляді до уповноваженого органу протягом громадського обговорення, що триває від 25 до 35 днів.     

Ви можете надіслати власні зауваження та пропозиції щодо запланованих суцільних рубок та звітів з ОВД Висоцького та Дубровицького лісгоспів (зокрема, пропозиції екологічних умов проведення рубок до висновків з ОВД) на електронну пошту Департаменту екологічної оцінки та контролю Міндовкілля (OVD@mepr.gov.ua) включно до 24 березня.

ОВД – це реальна можливість для громадськості дізнатись про точне місцерозташування запланованих на наступні 10 років суцільних та поступових рубок головного користування, разом із суцільними санітарними рубками на найближчі роки, а також вплинути на збереження від цих рубок найбільш цінних для місцевих жителів (рекреаційні, грибні місця, ягідники тощо) та збереження біорізноманіття ділянок лісу.

Дізнатися більше про особливості процедури ОВД та участі в ній громадськості  можна на відповідній сторінці нашого сайту.