ОВД СУЦІЛЬНИХ РУБОК У ЗВІРІВСЬКОМУ ЛМГ (ПОВТОРНЕ ОВД)

Тип: 
ОВД
Регіон: 
Північ

ДП «Звірівське лісомисливське господарство» (Волинська область), шляхом оприлюднення відповідного повідомлення про плановану діяльність у Єдиному реєстрі з ОВД,  розпочало повторну процедуру оцінки впливу на довкілля суцільних рубок головного користування та суцільних санітарних рубок. Підприємство планує протягом 10 років щорічно заготовляти 11,81 тис. м3 деревини на площі 39,6 га під час проведення РГК в експлуатаційних  лісах. А також проводити щорічно рубки формування і оздоровлення лісів (включаючи невідому частку ССР) на площі 503,1 га, із запасом деревини 5,86 тис. м3, в усіх категоріях лісів.

Даний лісгосп вже проходив процедуру ОВД із точно такими самими планованими обсягами заготівлі, однак не оцінив під час неї належним чином вплив на рослинний і тваринний світ, заповідні об’єкти та клімат.

Відповідно до положень Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», громадськість має 20 робочих днів на подачу до уповноваженого органу зауважень та пропозицій до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з ОВД. В даному випадку, ви можете надіслати власні зауваження та пропозиції щодо планів суцільних РГК та ССР у Звірівському ЛМГ на електронну пошту Департаменту екологічної оцінки та контролю Міндовкілля (OVD@mepr.gov.ua) включно до 15 лютого.

ОВД – це реальна можливість для громадськості дізнатись про точне місцерозташування запланованих на наступні 10 років суцільних та поступових рубок головного користування, разом із суцільними санітарними рубками на найближчі роки, а також вплинути на збереження від цих рубок найбільш цінних для місцевих жителів (рекреаційні, грибні місця, ягідники тощо) та збереження біорізноманіття ділянок лісу.

Дізнатися більше про особливості процедури ОВД та участі в ній громадськості  можна на відповідній сторінці нашого сайту.