ОВД СУЦІЛЬНИХ САНІТАРНИХ РУБОК У СТАНИЧНО-ЛУГАНСЬКОМУ ДЛМГ

Тип: 
ОВД
Регіон: 
Схід

ДП «Станично-Луганське досвідне лісомисливське господарство», шляхом оприлюднення відповідного Повідомлення про плановану діяльність у Єдиному реєстрі з ОВД,  розпочало процедуру оцінки впливу на довкілля суцільних санітарних рубок (ССР) насаджень, які були пошкоджені внаслідок сильних пожеж у 2020 році. ССР та лісовідновлення планується провести на площі 750 га, у межах Станично-Луганського, Малинівського, Піщаного, Щастинського та Чугинського лісництв. В якості альтернатив розглядається лісовідновлення з широким використанням природного поновлення, або виключно створення лісових культур.

Відповідно до положень Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», громадськість має 20 робочих днів на подачу до уповноваженого органу зауважень та пропозицій до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з ОВД. В даному випадку, ви можете надіслати власні зауваження та пропозиції щодо планів ССР у Станично-Луганському ДЛМГ на електронну пошту Департаменту екологічної оцінки та контролю Міндовкілля (OVD@mepr.gov.ua) включно до 6 квітня.

ОВД – це реальна можливість для громадськості дізнатись про точне місцерозташування запланованих на найближчі роки суцільних санітарних рубок, вплинути на збереження від цих рубок найбільш цінних для місцевих жителів (рекреаційні, грибні місця, ягідники тощо) та збереження біорізноманіття ділянок лісу, а також запропонувати свої обґрунтовані вимоги щодо проведення рубок і обов’язкові заходи з пом’якшення негативного впливу на довкілля.

Дізнатися більше про особливості процедури ОВД та участі в ній громадськості  можна на відповідній сторінці нашого сайту.