"THE AFTERLIFE OF A TREE": РЕКОМЕНДАЦІЯ КНИГИ ПРО МЕРТВУ ДЕРЕВИНУ

В якості продовження теми про роль мертвої деревини у лісових екосистемах пропонуємо Вам ознайомитись із одним з найбільш комплексних наукових оглядів на цю тему – книгою “The afterlife of a tree”, яка була видана WWF Польщі у 2005 році.

Переважно на прикладі одного із найвідоміших лісів Європи – Біловезької Пущі – в книзі детально описано динаміку мертвої деревини та її роль, як оселища для представників різних таксономічних груп організмів: від грибів до хребетних тварин.

Багато уваги в книзі також приділяється характеристиці інших екологічних функцій мертвої деревини: акумулювання води, а також вуглецю, азоту та інших біогенних елементів, стабілізація крутих схилів, ґрунтоутворення, пожежна динаміка та навіть поновлення молодого лісу.

Окремим розділом розглядається зв’язок мертвої деревини з лісовим менеджментом та охороною природи.

Наприклад, розглядається кейс зі спалахом короїда типографа у національному парку «Баварський ліс», який був залишений без втручання людини і сприяв тому, що за 30 років штучні ялинові монокультури перетворились в мозаїку різновікового мішаного лісу.

Завдяки значній кількості та широкому спектру піднятих питань з одного боку, та нескладній структурі викладу, із численними прикладами – з іншого, книга буде корисною як для фахівців у сфері лісового господарства із природоохоронного і господарського секторів, так і для тих, хто лише зацікавився темою мертвої деревини.

Завантажити книгу у форматі PDF

Бібліографічні дані для пошуку: A. Bobiec, J.M. Gutowski, K. Zub, K, Palvaczyk, W.F. Laudenslayer. The afterlife of a tree. WWF Poland. Warszawa – Hajnowka, 2005.