Сторіччя створення пралісових резерватів в Українських Карпатах

В очікуванні рішень обласних рад щодо створення нових пралісових пам'яток природи, документи на створення яких подані WWF і знаходяться на розгляді в Закарпатській обласній раді та Івано-Франківському управлінні екології, наводимо трохи історії - історичний огляд заповідання найстаріших лісів Карпат, що вийшов у 2012му році за авторства сл.п. Степана Михайловича Стойка, якому ми завдячуємо становленню заповідної мережі Карпат і збереженню найбільших масивів пралісів. 

"У книжці дається історичний нарис заповідної справи та створення в Карпатах мережі пралісових резерватів. Показано закономірності вегетаційних ступенів на різних мегасхилах гірської системи та наявність у них природних лісів. Обгрунтовані еколого-ценотичні критерії визначення пралісових фітоценозів. Подано фітоценологічний огляд пралісів Ужанського національного природного парку. З'ясовані науково-природнича цінність пралісів та їх екомодельне значення для формування лісів, близьких за ценотичною структурою до природних.

Для лісівників, студентів лісового, біологічного, географічного факультетів та широкого кола шанувальників природної спадщини"

Завантажити книгу в форматі PDF можна за лінком тут або нижче під текстом.