Останні новини

Аудиторською компанією ТОВ «Легалліс» 06-09.05.2019 р. заплановано проведення основного аудиту із сертифікації системи лісоуправління і ланцюжка...
Компанією СЖС Україна планується проведення у травні 2019 року повторної основної оцінки ДП «Ратнівське ЛМГ» Волинського ОУЛМГ. Якщо у вас є...
Компанією СЖС Україна планується проведення у травні 2019 року наглядового аудиту Ужгородського ВЛ. Якщо у вас є коментарі чи зауваження з приводу...

Опитування

Де ви дізнались про цей сайт?
Знайшов в Інтернеті
51%
Лісівничий вісник
38%
Розповіли друзі
6%
Побачив по телевізору
1%
ЗМІ
3%
Загальна кількість голосів: 837

Останні публікації

Проць Б.Г., Кагало О.О. Скрильніков Д.В. Плани конвергенції директив Європейського Союзу щодо охорони природи в Україні. - Львів: Ліга Пресс. 2017...

Міжнародний семінар-тренування з оцінки впливу зміни клімату на лісові екосистеми

14- 15 листопада 2013 р. у Словенському інституті лісового господарства (м. Любляна) відбувся міжнародний семінар-тренування з оцінки впливу зміни клімату (зокрема посух) на лісові екосистеми. Семінар-тренування проводився за сприяння Глобального Водного Партнерства Центральної та Східної Європи (GWP CEE). В його роботі взяли участь експерти зі Словенії, Болгарії, Литви та України, а також представники GWP CEE.
Словенський інститут лісового господарства утворений в 1947 році і сьогодні є єдиною державною науковою установою, яка проводить фундаментальні та прикладні дослідження у лісовому секторі Словенії. На даний час в інституті працює 68 співробітників, з яких 12 відносяться до адміністративно-управлінського персоналу, а решта –дослідники і технічний персонал, які працюють у 6 відділах – лісозахисту, лісознавства, ландшафтного плануванні і моніторингу, лісової фізіології та генетики, лісової технології та економіки, лісокористування та лісівництва, лісової екології.
Основні напрямки діяльності інституту – забезпечення професіонального консультування державних органів, які пов’язані з лісовим  господарством в країні, проведення моніторингу лісів у рамках загальноєвропейської програми ICP Forests, проведення досліджень і тестувань у сертифікованих лабораторіях, виконання функцій державного словенського органув галузі лісового репродуктивного матеріалу, прогнозу стану та діагностики лісів, інвентаризації лісів та звітності за Кіотським протоколом.Останнім часом у Словенському інституті лісового господарства значна увага приділяється лісовим дослідженням, пов’язаним зі зміною клімату.
За інформацією директора Словенського інституту лісового господарства П. Сімончича, у останні роки за рахунок державних коштів в інституті проведено ремонт приміщень (на суму понад 1,6 млн. євро), а також повністю реконструйовано лабораторії (на суму понад 500 тис. евро). За рахунок коштів Євросоюзу (проект EUFORINNO) у 2012 році закуплено нове лабораторне обладнання на суму понад 1 млн. євро. Близько 65% фінансування інституту надходить від державних установ, близько 4 % - з інших національних джерел, понад 26% - від Європейського союзу та біля 4% - за рахунок діяльності, пов’язаної з Кіотським протоколом.
Під час семінару-тренування до уваги його учасників були представлені інформаційні ресурси, які необхіднідля проведення досліджень впливу зміни клімату на лісові екосистеми, а також продемонстровані різні методичні підходи щодо оцінювання впливу зміни клімату на лісові екосистеми.При проведенні досліджень впливу зміни клімату на лісові екосистеми потрібні метеорологічні дані, які збираються на мережі метеорологічних станцій, зокрема – дані про температуру та осадки. В Україні такі дані збираються на мережі, яка включає близько 190 метеорологічних станцій. Згідно рекомендацій Всесвітньої метеорологічної організації (WMO), в якості кліматичного базису обрано період метеорологічних спостережень з 1961 по 1990 рр.
На основі базового періоду розраховуються різні індекси та вегетаційні зони для визначення на досліджуваній території зон різного ступеня сприятливості росту лісів (зокрема – індекс Де Мартона, Селянінова, Будико, кліматична класифікація В.П. Кеппена, Д.В.Воробйова,схема кліматичної класифікації рослинності Холдріджа тощо). Базові кліматичні умови та розповсюдження лісів картографуються з допомогою гео-інформаційних систем, які можуть бути як комерційні (наприклад – ArcGIS, MapInfo, SURFER та ін.) так і безоплатні – OpenSource GIS, Q-GIS, DIVA та ін.
Майбутні зміни клімату моделюються з допомогою різних сценаріїв кліматичних зміни. Для проведення досліджень у останні роки метеорологами розроблено не лише окремі сценарії, а й ансамблі сценаріїв, які відрізняються більш стабільними прогнозними характеристиками у порівнянні з окремими сценаріями. Експерти з країн Євросоюзу розповіли про різні сценарії зміни клімату та надали інформацію щодо їх використання.
Отримані на семінарі-тренування знання та досвід є корисними і можуть бути використані при проведенні наукових досліджень з питань оцінювання впливу зміни клімату (і зокрема – посух)  на лісові екосистеми України.
 
М.Букша, м.н.с. лабораторії нових інформаційних технологій
Джерело: http://uriffm.org.ua